Zdraví do vaší rodiny

Žijete ve zdravém prostředí?

Česko se dusí, do města se vrací smog. Ovzduší v Moravskoslezském kraji je plné škodlivin. V Brně se dýchá hůř než v Praze a nikdo neví proč. Smog zhoršuje alergie. Tyto a další a další titulky nejsou v zimním období žádnou výjimkou. Žijeme v prostředí, které našemu zdraví neprospívá, můžeme tomu alespoň částečně zabránit?

Nevycházet ven, nepobývat uvnitř

Když se zamyslíme nad tím, že bychom měli vést zdravější způsob života, většina z nás upraví jídelníček a skončí v posilovně. Jistě je to krok správným směrem, bohužel ale nedostatečný. Na naše zdraví má velmi podstatný vliv především prostředí, ve kterém se každý den pohybujeme. Nejen na Ostravsku se vzduch, především v zimním období, nedá dýchat.

Důvodem zvýšeného znečištění ovzduší jsou špatné rozptylové podmínky, bezvětří, mráz a nízký tlak. Významně se na něm podílíme i my sami, především autodopravou a průmyslovou výrobou. Na venkově jsou častou příčinou topeniště, kde lidé topí nebezpečnými látkami. Zdálo by se, že v uzavřeném prostředí se těmto škodlivinám můžeme vyhnout, pokud nebudeme větrat, bohužel tomu tak ale není. Aniž si to uvědomujeme, polovina z nás nějakým způsobem trpí "Syndromem nezdravých budov". Moderní stavební materiály, utěsněná okna, běžící klimatizace, syntetické koberce, umělý nábytek, monitory, kopírky a další vlivy dohromady vytváří uvnitř budov zdraví škodlivé prostředí. Co nám může pomoci vymanit se z tohoto kolotoče nezdravého ovzduší?

ZÁZRAK PŘÍRODY. Říká se tomu IONIZACE

Ovzduší, které nás obklopuje, ať už vnitřní nebo venkovní, je neustále ionizováno. Rozdíl je jen v tom, zda ve vzduchu převažují kladné nebo záporné ionty. Tam, kde je ovzduší znečištěno, převažují kladné (špatné) ionty, vzduch je těžký a špatně dýchatelný. Naopak v prostředí s převahou záporných iontů (dobrých) se cítíme dobře a mnohem lépe se nám dýchá. Právě díky vysoké koncentraci prospěšných iontů je nám tak dobře v lese, u moře nebo u tekoucí vody. V přírodě dýcháme vzduch s koncentracemi až 10.000 vzdušných aniontů v cm3. V interiérech naopak nacházíme většinou hodnoty blízké nule, přitom vzduch, který dýcháme, by měl obsahovat alespoň 800 aniontů na cm3. Ionizovaný vzduch má na naše tělo zásadní vliv. Vitalizuje krevní oběh, zvyšuje mozkovou činnost, zlepšuje paměť, díky regulaci hladiny serotoninu (hormonu štěstí) ovlivňuje dobrou náladu a tak bychom mohli pokračovat. Největším nepřítelem přirozené ionizace vzduchu je kouření, dále dlouhodobý pobyt více lidí v nevětrané místnosti a v neposlední řadě, provoz televizní a počítačové obrazovky.

V dobách, kdy lidé žili více v přírodě a životní prostředí nezatěžovali průmyslem a automobilovou dopravou, alergická onemocnění prakticky neexistovala. Prudký nárůst alergií, respiračních i onkologických onemocnění má však příčinu nejen ve smogu či exhalacích, ale právě ve skutečnosti, že v uzavřených prostorách se vyskytuje malé množství záporných (tedy těch dobrých) iontů. To lze ale změnit. Jak?

Pořízením DOMÁCÍ SOLNÉ JESKYNĚ.

Domácí solná jeskyně Salin - vlna svěžího, čerstvého a zdravého vzduchu pro váš byt, dům či kancelář.

Rada na závěr: Chcete-li skutečně prospět svému zdraví, nestačí konzumovat potraviny bohaté na vitamíny a denně cvičit, důležité je i prostředí, ve kterém žijete. Pořiďte si domácí solnou jeskyni do bytu, kanceláře, ordinace, posilovny atd. a tím výraznou měrou přispějete ke svému zdraví.

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode